2016, травень. Свято Матері у Роменській СЗОШ № 2 ім. ак. А.Ф.Йоффе

2016, травень. Свято Матері у Роменській СЗОШ № 2 ім. ак. А.Ф.Йоффе

  І запитало немовля у Бога: "Як же звати мого Янгола?"

"Його ім’я не має значення. Ти будеш називати його – Мама…"

Кожного року ми відмічаємо свято Матері. І цей рік не став виключенням. Та, на жаль, на ньому не змогли бути присутні представники родини О. А. Деревської, як це бувало раніше. Цьогорічне свято пройшло під назвою «У янгола ім’я матері».

Скільки ніжних і теплих слів прозвучало для найрідніших у світі людей. Пісні, вірші й, навіть, листи-сповіді лунали на святі

І звісно, у цей день було просто не можливо не згадати про Олександру Аврамівну Деревську. Про її подвиг, відданість та щире добре серце. Вона довела всьому світу, що немає на світі нічого більшого, як любов материнська: безмежна як простір, сліпуча як сонце у спеку, лагідна як тихий вітерець.

Ця жінка все своє серце віддала дітям. І повністю уособила в собі народну мудрість: «Не та мати, що породила, а та, що добру навчила!», «Не та мати, що повила, а та, що до розуму довела».

Мати-героїня, Мати з великої літери. Мати, чий образ назавжди залишився в серцях її дітей та майбутніх поколінь.

Роменська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ім. акад. А.Ф. Йоффе завжди пишалась і пишається своєю історією. Одна із сторінок якої тісно пов’язана з найвидатнішою людиною нашої країни – Роменською Мадонною – Олександрою Аврамівною Деревською.

Прошу тебе, прошу: не поспішай…
Черстве тут слово не звучить ніколи,

Тут поєднались щирість і душа.
Тут Деревська з’єднала воєдино
Маленькі душі. Ніжність їм дала…
Будь милосердна й ти, моя Людино,
Зрони в їх серце крапельку тепла…