2011. РОМЕНЩИНА ЗУСТРІЧАЛА ДЕРЕВСЬКИХ. Т.Павлусенко. «Тандем», № 24, 15 червня

2011. РОМЕНЩИНА ЗУСТРІЧАЛА ДЕРЕВСЬКИХ. Т.Павлусенко. «Тандем», № 24, 15 червня

 РОМЕНЩИНА ЗУСТРІЧАЛА ДЕРЕВСЬКИХ

Яскраве сонце і навколишня краса Роменського краю. Усмішки й обійми. Сльози і спогади. Знову, як і в попередні роки, до міста Ромни з’їхалися діти Олександри Аврамівни Деревської, а разом з ними – її внуки і правнуки. Щороку на Роменщину з’їжджається вся родина, адже за довгі роки життя Деревських розкидало по всій Україні та країнах колишнього Радянського Союзу, щоб пом’янути та вшанувати світлу пам’ять найдорожчої в світі людини – матері, життя якої було багаторічним щоденним подвигом.

Вона разом з чоловіком Омеляном Костянтиновичем, незважаючи на голод та нестачу грошей, постійні життєві випробування та коротке життя, - виховала лише за офіційними даними 48 дітей різної національності, очевидці ж згадують, що дітлахів було набагато більше – близько 67.

Цьогоріч, зустріч родини Деревських була багата на різноманітні заходи. З щирими посмішками та відкритими серцями зустріли Деревських вихованці Спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2 ім.акад. А.Ф. Йоффе, які подарували незабутній концерт.

Там же, гості міста стали учасниками прес-конференції з педагогічним та учнівським колективом школи, також мали змогу переглянути експозицію шкільного музею «Історії школи», де, до речі, збережені копії атестатів кількох членів родини Деревських, які в свій час навчалися в стінах цієї школи.

У ході зустрічі представників родини з очільником міста Миколою Калашником, було розглянуто питання реставрації пам’ятника Олександри Деревської та встановлення пам’ятної дошки на вулиці Деревської. Крім того, обговорено заходи щодо підготовки та відзначення 110-річниці з дня народження О.А.Деревської.

Традиційно, родина відвідала могилу легендарної матері-героїні. І незважаючи на сльози та смуток, який тоді стискав серця присутніх, все таки зустріч була сповнена радості та щастя. Адже так добре, відкинути всі буденні справи та сімейні проблеми на задній план, і ось так в колі люблячої родини, провести кілька днів. Тим паче, що сонячні теплі дні сприяли цьому.

Наступного дня радо зустріли багаточисельну родину жителі вулиці Деревської, які приготували не лише святковий стіл, а й теплі задушевні розмови в затишній дружній атмосфері.

Наступним етапом програми стало відвідування сім’єю Роменського краєзнавчого музею, який вразив Деревських своїми численними цікавими експонатами, адже, кожен музейний предмет несе відбиток певної епохи, відгомін давно минулого і знамення прийдешнього, та привітними посмішками колективу музею, який щодень прагне працювати ще наполегливіше, примножуючи традиції і здобутки своїх попередників.

Як завжди, радо і привітно зустріли нащадків легендарної жінки вихованці Роменської загальноосвітньої школи-інтернату ім. О.А.Деревської, де пройшло дитинство тоді ще майбутніх Деревських та дітей, які втратили свої родини під час Великої Вітчизняної війни. Незабутнім для всіх присутніх був виступ інтернатовців, які як ніхто інший знають – як це втратити близьку тобі людину.

Міський голова Микола Калашник в черговий раз привітав сім’ю Деревських та пообіцяв допомагати у вирішенні питань, які їх турбують.

«Свято печеної картоплі» - традиційне свято Деревських, якого не могла оминути під час зустрічі дружня родина.

Сміх, сльози, сумні та радісні спогади, й позитивний заряд енергії на найближчий рік принесла Деревським чергова зустріч в колі близьких та рідних по крові й душі людей.

І незважаючи на те, що кілька днів збігли, як одна мить, приємні спогади та плани щодо майбутньої зустрічі, ще довго зігріватимуть вечорами членів родини.

Т.Павлусенко, «Тандем», № 24, 15 червня 2011 р.