2012. З’ЇХАЛИСЯ ДЕРЕВСЬКІ. Д.Мягкович. «Вісті Роменщини», № 36, 16 травня

2012. З’ЇХАЛИСЯ ДЕРЕВСЬКІ. Д.Мягкович. «Вісті Роменщини», № 36, 16 травня

 З’ЇХАЛИСЯ ДЕРЕВСЬКІ

На день народження своєї мами Деревські з’їжджаються в Ромни з усіх куточків колишнього Радянського Союзу. Цього року вони завітали з далекого Якутська, Московської області, Запоріжжя та Сєвєродонецька.

Їх стає все менше. Цього року змогли приїхати тільки семеро з сімнадцяти, хто дожив до сьогодні. Але тепер уже 78 онуків, 81 правнук та 8 праправнуків свято бережуть пам’ять про материнський подвиг Олександри Аврамівни, всіляко сприяють гідному пошануванню легендарної жінки.

Зокрема, затвердженню державної нагороди її імені. Про це і зайшла мова під час зустрічі з міським головою Миколою Калашником. Саме в Ромнах ініціатива заснувати орден ім. О.А. Деревської знаходить всебічну підтримку, - оголосив онук легендарної жінки Андрій Сербін, який активно працює над цим питанням, залучаючи всі доступні можливості.

За традицією родину гостинно зустріли в СЗОШ № 2, де навчалися діти Деревської. Учні підготували для них концерт і сувеніри, виготовлені своїми руками.

Головні урочистості пройшли в школі-інтернаті ім. О.А. Деревської. Кращі творчі колективи міста підготували яскраву концертну програму.

Виняткове значення материнського подвигу Олександри Деревської в житті врятованих дітей та його почесне місце в історії держави розкрили у своїх виступах:

заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко,

депутат Верховної Ради України, автор проекту Постанови про відзначення 110-річчя матері-героїні Володимир Даниленко,

заступник голови Сумської обласної ради Іван Ребенко, а також міський голова Микола Калашник.

Вони вручили грамоти прийомним матерям і багатодітним берегиням.

Тамара Іщенко передала коровай старшій доньці Деревської - Лідії, а також подарунок – куточок безпеки дорожнього руху – школі-інтернату. Почесні гості відзначили й вклад директора школи Сергія Товчигречки в продовження родинних традицій у закладі.

Очільник міста вручив нагороди одинадцятикласниці школи-інтернату Есфір Солосі та першокласнику ЗОШ № 4 Дмитру Коморному – переможцям конкурсів літературних творів і ораторського мистецтва, присвячених визначній даті.

Гостини Деревських, що тривали кілька днів, завершилися в широкому сімейному колі на святі печеної картоплі, яке допомогли організувати ПрАТ «СБК» і сім’я Рудейків-Деревських.

Денис Мягкович, «Вісті Роменщини», № 36, 16 травня 2012 року.