Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.19 Лютий 2016. Підрозділ НБУВ: Центр формування бібліотечно-інформаційних ресурсів

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.19 Лютий 2016. Підрозділ НБУВ: Центр формування бібліотечно-інформаційних ресурсів

Алла Іванівна Сербіна подарувала НБУВ видання

"Память о Маме: семейная история подвига Матери-героини Александры Аврамовны Деревской".

Сербина А. И. Память о Маме: семейная история подвига Матери-героини Александры Аврамовны Деревской: художественно-публицистическое издание. - Лисичанськ: ТОВ "Лисичанська друкарня", 2015. - 257 с.

Видання присвячене історії життя Матері-героїні Олександри Абрамівна Деревської (1902-1959). У важкі довоєнні, воєнні та повоєнні роки Олександра Аврамівна, разом з чоловіком Омеляном Костянтиновичем, підібрала, прихистила у своїй родині, виходила, виростила, виховала і стала рідною матір'ю сорока восьми дітям-сиротам різних національностей, доль і вікових груп. Вона нагороджена орденом «Трудовий Червоний Прапор» і медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 рр.».

«Про відзначення 110-річчя з дня народження матері-героїні Олександри Деревської» прийнято Постанову Верховної Ради України № 4607-VI від 22 березня 2012 року.

Ця книга – збірник спогадів трьох сестер сім'ї Деревської. У ній читачеві відкриваються нові сторінки історії материнського подвигу. Вперше в розповідь про родину Деревських стає видно і зрозуміла роль батька.

Доля сім'ї тісно переплітається в спогадах з історичними подіями країни. Умови життя сім'ї у воєнні та повоєнні роки були не менш складними, ніж сьогодні. Але, діти, що вийшли з цієї сім'ї, стали гідними громадянами своєї Батьківщини.

Педагогічна спадщина родини Деревської - справжня знахідка для молодих, немолодих батьків і для будь-якого педагога.

Важливим доповненням до цієї збірки є унікальний архів друкованих, аудіо, відео та фотоматеріалів про сім'ю Деревської - дітях, Матері і Батька, зібраний в "Віртуальному музеї пам'яті Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської" на сайті www.derevskaja.com

Дарувальник: Сербіна А. І.

Источник: http://www.nbuv.gov.ua/node/2739