2017, 17 мая. События Памяти. Презентация виртуального музея памяти Матери-героини Александры Аврамовны Деревской

2017, 17 мая. События Памяти. Презентация виртуального музея памяти Матери-героини Александры Аврамовны Деревской

6 травня 2017 року виповнилося 115 років від дня народження легендарної Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської. З нагоди ювілею видатної роменчанки в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбувся День краєзнавства «Вона – любов, вона – печаль і втіха», на якому були присутні 9 представників родини Деревських з різних міст України (діти, онуки та правнуки Олександри Аврамівни), учні шкіл міста та творча інтелігенція.
Ім'я Олександри Деревської відоме не лише в нашій державі, а й далеко за її межами.

Світова історія не знає подвигу, рівного тому, який здійснила вона впродовж сорока надзвичайно важких років в історії держави. Не маючи власних дітей, ця жінка створила унікальний сімейний будинок, де знайшли тепло і любов 48 дітей, до яких особливо немилосердно поставилося життя, – вони залишилися без батьків або ж ті від них відмовилися.

Присутні на заході ознайомилися з біографією Деревської, прослухали спогади доньки Олександри Аврамівни Сербіної Алли Іванівни, яка проживає в місті Сєвєродонецьку та ознайомилися з презентацією віртуального музею пам’яті Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської, яку представив її онук Сербін Андрій.

Родичі Деревської люб’язно подарували бібліотеці унікальну книгу «Пам'ять про матір: сімейна історія подвигу Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської» та плакат з родинним деревом, за що директор бібліотеки Ніна Рослова висловила їм щиру подяку. Також диски з електронною версією книги отримали представники всіх шкіл міста.

Поетеси Тетяна Лісненко та Любов Шемчук прочитали власні поезії про маму. Особливо зворушливо у виконанні учениць ЗОШ №11 Анастасії Пачковської та Інни Галаган прозвучали музичні твори «Пісня про маму» та «Цей край, де я родилась і живу».