2017. Рідні не по крові, але по серцю. До Ромен завітала родина Деревських. Яна Карташова, Аліна Ткаченко, "Новий погляд", № 20, 17 травня

2017. Рідні не по крові, але по серцю. До Ромен завітала родина Деревських. Яна Карташова, Аліна Ткаченко, "Новий погляд", № 20, 17 травня

Найрідніші люди Роменської Мадонни - Олександри ДЕРЕВСЬКОЇ - з'їхалися з різ­них куточків країни, аби у сто п'ятнадцяту річницю її народжен­ня вшанувати пам'ять та низько схилити го­лови за славетний учи­нок жінки. З моменту останньої зустрічі на­щадків на роменській землі минуло п'ять років, та, здавалося, зв'язок між близьки­ми тільки зміцнів.

16 травня дирек­тор СЗОШ №2 Лідія СКРИПКА та вчителі з хлібом та сіллю вітали родичів жінки-легенди, яка стала другою ма­мою для 48 сиріт - Олек­сандри ДЕРЕВСЬКОЇ - у стінах свого закладу.

Лідія Олексіївна роз­повіла, що школа по­стійно підтримувала зв'язок з рідними Олек­сандри Аврамівни, ро­динне дерево, до речі, нараховує більше 300 осіб. Пороз'їжджалися вони по всіх усюдах: Сєвєродонецьк, Львів, Недригайлів, Ромни та Харків - тут живуть на­щадки славетної матері.

У холі школи на родичів чекав стенд-сюрприз із низкою ро­динних фотокарток та репродукцією будинку родини ДЕРЕВСЬКИХ, спеціально підготова­ний гостею, Галиною ДОРОФЄЄВОЮ. Після урочистого привітання всіх запросили пройти до кабінету, аби в тісно­му колі ближче поспіл­куватися, пригадати сімейні історії.

Багато заходів було вжито, щоб пам'ять Олександри Аврамівни жила вічно. Як розповіли директор закладу Лідія СКРИПКА та рід­ні Матері-героїні Алла та Андрій СЕРБІНИ, спільними зусиллями вони створили унікальний сайт - віртуальний музей Роменської Мадонни: www.derevskaja.com.

Тут розміщено документальні відео, фо­тографії, статті, листи, аудіоматеріали та інші пам'ятні скарби. Таким чином, кожен  бажаючий може ознайомитися з історією славетної родини.

До вітального слова запросили  Аллу СЕРБІНУ, людину, яка зосередила   в   собі   весь інформаційний багаж про Олександру ДЕРЕВСЬКУ. Мало того, що вона створила сайт-музей, так ще й постій­но об'єднує родину, тримає з усіма зв'язки.

Жінка поділилися власними спогадами та розповіла, що близь­ких у неї було багато, за плечима - ціла низка прийомних родин, але своє місце, запевнила, знайшла лише в сім'ї Олександри Аврамів­ни, прибувши 39-ю ди­тиною. Алла Іванівна завітала не з пустими руками, а з листом-вітанням від тих, хто не зміг приїхати на зу­стріч.

Гостей також провели до шкільного історич­ного музею на коро­теньку екскурсію, а далі на всіх  чекав душевний концерт на згадку про часи, коли зародилася славетна родина Олек­сандри ДЕРЕВСЬКОЇ. Пісні, танці, докумен­тальні етюди, авторські номери, - актову залу заповнили грандіозні емоції від побаченого.

Завітали рідні й до гімназії-інтернат. Під час урочистостей теплими та щирими словами згадували жінку, яка, не маючи власних ді­тей, прихистила тих, із ким доля обійшлася немилосердно й зігріла їх теплом материн­ського серця. Офіцій­не число вихованців Олександри Аврамівни - 48, а всього дітей, які пройшли через її сім'ю, налічується більше 60. Різного віку, різної національності, слабі та кволі - усі знайшли любов, опіку й підтримку.

Ім'я Олександри ДЕ­РЕВСЬКОЇ носить одна з малих планет, а та­кож вулиця в Ромнах. Іменем сім'ї ДЕРЕВСЬКИХ названа вулиця в Тольятті (Росія). Про Олександру ДЕРЕВСЬКУ написані книги, створено доку­ментальний фільм.

Яна КАРТАШОВА

Аліна ТКАЧЕНКО