2017. ПОДВИГ МАТЕРИНСТВА. Тетяна БОГДАН, "Вісті Роменщини", № 22, 27 травня

2017. ПОДВИГ МАТЕРИНСТВА. Тетяна БОГДАН, "Вісті Роменщини", № 22, 27 травня

Роменщина багата людьми, чиє життя стало прикладом для нащадків. Однією з героїнь, ким захоплюються прийдешні покоління, є Олександра Деревська. З нагоди 115-річчя від її  дня народження в місті від­бувся урочистий мітинг.

Діяльність цієї жінки – яскравий взі­рець відданості материнському обов'язку. В сімнадцять років Олександра вперше взяла на себе високу відповідальність – стати матір'ю меншому братові свого чоловіка і двом дітям-сиротам. У роки Другої світової війни численна сім'я прийняла на виховання сімнадцятьох діток, евакуйованих із бло­кадного Ленінграда. Протягом свого життя Мати-героїня виростила і виховала 48 дітей. За офіційними даними, їх вона всиновила й дала своє прізвище. А всього тих, хто пройшов через сім'ю Олександри Аврамівни, налічу­ється більше 60.

Її потомки знайшли себе в житті, але куди б не закидала доля, пам'ятають рідну домівку. Ось і цьогоріч вони приїхали до Ромен, аби вклонитися материній могилі. На святково­му мітингу на честь Олександри Деревської зібралися вихованці Роменського відділення КЗСОР «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей», керівництво міста і всі, хто шанує її пам'ять. До підніжжя пам'ятника Матері-героїні нащадки поклали квіти, а також згадали філософію, за якою вона жила.

Подвигу Роменської мадонни присвятили поетичні та прозові твори письменники, а кіномитці зняли її історію в художніх і доку­ментальних фільмах.

Тетяна БОГДАН.