2017, семья Деревских у Могилы А.А. Деревской

2017, семья Деревских у Могилы  А.А. Деревской

15-18 мая 2017 года, в городе Ромны, на Сумщине, состоялась традиционная, очередная, девятнадцатая по счёту, встреча детей, внуков и правнуков Матери-героини Александры Аврамовны Деревской, посвященная ее 115-летнему юбилею.

Подготовка к ней началась задолго до этого события. В переписке, в общении по телефону и в скайпе, определились с датой встречи, объединив день юбилея – 6 мая, с Днём Матери (14 мая) и Международным Днём семей (15 мая).

И первыми памятными событиями, ещё предстоящей встречи,  стали создание и регистрация общественной организации «МЕМОРИАЛ ПОДВИГА РОМЕНСКОЙ МАДОННЫ» и разработка нашего первого социально-педагогического проекта:

Соціально-педагогічний проект «ЗУСТРІЧ РОДИНИ ДЕРЕВСЬКИХ – 2017»

МЕТА ПРОЕКТУ

1.  Створення умов для виховання поваги підлітків і молоді до батьківської праці, яка забезпечує життя та здоров'я дітей та сприяє їх всебічному та гармонійному розвитку, а також зосередження уваги матерів, батьків, педагогів на їх усвідомленому і відповідальному ставленню до своїх обов'язків, шляхом спілкування зі свідками подвигу Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської - її дітьми.

2. Створення умов для утвердження і увічнення подвигу Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської, яка, в важкі повоєнні, 1945-1959 роки, разом з чоловіком Омеляном Костянтиновичем, проживаючи в місті Ромни, у будинку номер 22, на вулиці Інтернаціональній, прихистила у своїй сім'ї, обласкала, виходила, виростила, виховала і стала рідною Матір'ю сорока восьми дітям-сиротам різних національностей.

3. Створення умов для живого спілкування дітей, об'єднання та згуртування нащадків и послідовників Матері-героїні Олександри Аврамівні Деревської, які мешкають у різних куточках нашої планети, дбайливо зберігають пам'ять про неї і працюють над вивченням, збереженням, розповсюдженням, а також творчим використанням її соціально-педагогічної спадщини.

Цільова аудиторія

       Звичайні роменські діти і підлітки, шкільна молодь та їх батьки.

Представники роменської громади, які особисто пам'ятають Олександру Аврамівну і Омеляна Костянтиновича Деревських та їх багатодітну родину.

Батьки багатодітних і прийомних сімей, батьки-вихователі сімейних дитячих будинків.

Передові педагоги, вчителі історії, психології, суспільствознавства, працівники бібліотек і музеїв, інші зацікавлені фахівці, тощо.

Нащадки родини Деревських – діти, онуки, правнуки Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської.

Представники засобів масової інформації.

Анотація проекту

 6 травня 2017 року виповнюється 115 років з дня народження Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської, яка, в важкі повоєнні, 1945-1959 роки, разом з чоловіком Омеляном Костянтиновичем, проживаючи в місті Ромни, у будинку номер 22 на вулиці Інтернаціональній, прихистила у своїй сім'ї, обласкала, виходила, виростила, виховала і стала рідною Матір'ю сорока восьми дітям-сиротам різних національностей.

Змістовно поєднав це свято з Днем Матері (14 травня) і Міжнародним Днем сімей (15 травня), 15 - 18 травня 2017 року, у місті Ромни, на Сумщині, відбудеться ряд заходів соціально-педагогічного проекту «ЗУСТРІЧ РОДИНИ ДЕРЕВСЬКИХ-2017»- зустріч дітей, онуків, правнуківМатері-героїні Олександри Аврамівни Деревської та їх суспільно-значуще спілкування з цільовими групами проекту.

Опис проектних подій і заходів

Час події

Зміст події, заходу

Відпові-

дальна

особа

Невирішені      питання

до 10 травня

 

Оформлення попереднього замовлення на проживання та харчування іногородніх учасників зустрічі родини Деревських за місцем проживання

 

Місце проживання та харчування

15 травня

 

00.00 – 18.00

 

 

 

19.00 - 21.00

 

Прибуття, поселення, харчування (сніданок, обід, вечеря - щоденно) іногородніх учасників зустрічі родини Деревських, згідно з попереднім замовленням

Перший збір родини Деревських. Ознайомлення з планом заходів проекту.

Час родинного спілкування

 

 

 

 

 

 

 

 

16 травня

09.00 - 10.00

 

11.00 - 13.00

 

 

15.00 - 17.00

 

 

 

 

 

18.00 - 21.00

Зустріч дітей, внуків, правнуків Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської біля її могили.

Зустріч родини Деревських з учнями і педагогами СШ № 2 ім. акад. А.Ф. Йоффе, рідної школи, де у 50-ті роки навчалися Деревські.

Збір родини Деревських біля пам’ятника Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської. Зустріч з учнями і педагогами Роменського відділення КЗ СОР "Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей". Покладання квітів до пам’ятника. Відвідання «Народного Музею Матері». Перегляд документального фільму «Роменська мадонна».

Час родинного спілкування

 

 

 

Програма зустрічі, участь офіційних осіб та ЗМІ

 

Програма зустрічі, можливість показу фільму через медіа-проектор, участь офіційних осіб та ЗМІ

17 травня

09.00-10.00

 

С 11.00

 

 

 

 

15.00 - 21.00

 

 

 

 

 

 

Відвідання учасниками зустрічі Роменського краєзнавчого музею Державного історико-культурного заповідника «Посулля»

Презентація віртуального музею пам’яті Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської на сайті derevskaja.com, присвяченого історії її життя, де зібрано найбільший архів друкованих видань, аудіо, відео та фото матеріалів про сім'ю Деревських - про дітей, Матір та Батька.

Час родинного спілкування. Відвідування сімей Деревських, які зараз живуть у Ромнах, двору і саду, будинку по вулиці Леоніда Полтави (Інтернаціональної), 22, де у роки Подвигу мешкала родина Деревських, відвідання вулиці імені Олександри Деревської.

Сімейна рада.

 

 

Сербін Андрій, адміністратор сайту,

Сербіна Алла Іванівна, редактор

 

 

Доступ до мережі Інтернет, можливість показу сайту через медіа-проектор

18 травня

00-24.00

День від’їзду іногородніх учасників зустрічі родини Деревських

  

Маршрутом Памяти назвал встречи Деревских писатель Георгий Константинович Семёнов, гость наших встреч 1974 и 1977 годов:

«…Поездкой детей Александры Аврамовны по Маршруту Памяти закончилось воскресенье 7 августа 1977 года в Ромнах. Легли живые цветы на могилу Матери, наполнился шумной разноголосицей отчий дом, на улице Интернациональной, 22, а мемориальная комната Матери-героини А.А.Деревской в краеведческом музее перенесла её воспитанников в счастливое детство. Сегодня они были не одни: поднялось третье поколение Деревских – внуки, появилось и четвёртое – правнуки Александры Аврамовны. Им расти… становиться полезными людьми нашему обществу, открывать новые страницы в летописи семьи Деревских» - Г.К.Семёнов, «Ты наша совесть», Харьков, «Прапор», 1978, стр. 174.

 В 1982 году, у стен школы-интерната, носящей тогда имя А.А.Деревской, был открыт Памятник Матери-героине. С той поры, до встречи-2017, наш Маршрут Памяти начинался с этого святого места.

Сегодня уже нет школы-интерната имени Мамы, но Памятник Матери-героине стоит на прежнем месте и, приезжая в Ромны, мы, с цветами, приходим к Маме-Бабушке, а начало нашего Маршрута Памяти - у материнской могилы, как это было в годы первых встреч семьи.

Алла Ивановна Сербина (в детстве – Светлана Деревская), главный редактор сайта derevskaja.com, посвященного истории жизни Матери-героини Александры Аврамовны Деревской.