2018. У Сєвєродонецьку вручили нагороди пам’яті Матері-героїні, яка виховала 48 дітей-сиріт. П.Арсеньєв. "Сєвєродонецьк-online", 5 жовтня

2018. У Сєвєродонецьку вручили нагороди пам’яті Матері-героїні, яка виховала 48 дітей-сиріт. П.Арсеньєв. "Сєвєродонецьк-online", 5 жовтня

В одному із залів 20-ї школи Сєвєродонецька пройшла презентація ордену і пам’ятного знаку імені Олександри Деревської – матері-героїні, яка під час Другої світової війни та у повоєнний період виховала 48 дітей різних національностей і різного стану здоров’я, позбавлених батьківського піклування.

Нагороду презентувала громадська організація «Меморіал Подвигу Роменської Мадонни», яка багато років очолює Алла Сербіна – одна із дочок Олександри Деревської.

До речі, в цей ж день Аллі Сербіної виповнилось 80 років. З ювілеєм її привітала заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик.

«Збереження пам’яті про подвиг Олександри Деревської – важливий внесок у розвиток системи домашньої педагогіки, де панує безмежна людяність та любов до кожної дитини, – зазначила Ольга Лішик. – Про цю жінку потрібно завжди говорити. Щоб кожна людина, і маленька, і доросла, дізналися про Роменську Мадонну, як її назвали, прихистила, виростила, виховала у своїй сім’ї і стала по справжньою рідною матір'ю сорока восьми дітям-сиротам різних за віком та національностей».

Під час заходу п’ятьом волонтерам, які протягом десятиліть сприяли збереженню пам’яті про подвиг Матері, вручили орден і пам’ятний знак імені Олександри Деревської – матері-героїні. Нагороду отримали Алла Сербіна, Людмила Крицька, донька Олександри Деревської, колишній вчитель Ніна Жуля, радіожурналіст Валентина Кушніренко, а також заслужений журналіст України Семен Перцовський, нещодавня стаття якого в "Дзеркалі тижня, Україна" з цієї тему викликала великий громадський резонанс.

Онук О.А.Деревської, відомий сєвєродончанин, наставник юних спортсменів Андрій Сербін презентував й створений їх родиною віртуальний музей пам’яті лгендарної матері. . Ті, хто бажають дізнатися про її історію, дітей та їх долю, може перейти за посиланням: http://derevskaja.com

П.АРСЕНЬЄВ