2022. Обращение к 120-летию со Дня рождения Матери-героини Александры Деревской: Товбіна Лілія Іванівна, редактор, видавець дитячої літератури

2022. Обращение к 120-летию со Дня рождения Матери-героини Александры Деревской: Товбіна Лілія Іванівна, редактор, видавець дитячої літератури

      Мама... Від однієї тільки згадки про неї теплішає на душі, а серце наповнюється ніжністю.Та не всім діточкам, на жаль, випадає щастя мати свою ріднесеньку мамусю.

Не мали б її і ті сорок вісім дітлахів, якби не вона, мама Олександра...

Олександра Аврамівна Деревська...маленька тендітна жінка з лагідними очима та серцем, сповненим любові. Це вона забирала до себе сиріток, хворих, найслабкіших, виліковувала, виходжувала, виховувала. Це завдяки їй вони отримали найбільше щастя на землі - мати маму і свою сім'ю.

      Вона стала Мамою з великої літери, Матір'ю-героїнею. Її пам'ятник височить у Ромнах. Скульптор викарбував її простою і водночас величною.

Простою вона була, а величною стала в очах людей. Про неї складають пісні, пишуть вірші та книги. А ще, гадаю, вона започаткувала популярні зараз Будинки сімейного типу. Тільки то був не будинок якогось типу, а назва була - Сім'я Деревських.

      Сім'я... У цьому році її 120 - річний ювілей. Пам'ять про неї живе у серцях людей, які знають про її великий подвиг, та більш за все у серцях її дітей, які живуть і понині, онуків,  правнуків та праправнуків.

      І ця пам'ять буде вічною. А на пам'ятнику, що на цвинтарі написані такі слова: «Ти - наша совість» Преклоняю коліна просто перед мамою.

      Вічна їй пам'ять!